REFORK

Tohle je zelená srdcovka. A taky příležitost ke zhodnocení kapitálu. Jedná se o českou firmu, ale se světovým potenciálem i ambicemi. A není to včera založená paneláková firma o dvou lidech, kteří by si ze dne na den řekli, že nahradí jednorázový plast něčím, co se v přírodě rozloží do 5 měsíců (i ve slané vodě). Celý projekt vznikl postupnou genezí už stávající firmy, která se vstřikováním a sériovou výrobou plastů zabývá přes dvě desítky let.

Podívej se na šviháka ve videu, poslechni si, co říká a pak čti dále.


Projdi si také web společnosti a poté si stáhni jejich whitepaper, což je klíčový dokument, který informuje o dané společnosti, vizích a cílech, ale zejména o vytvořeném EFK tokenu, jeho specifikacích a funkcích. V neposlední řadě bývá zvykem uvést do whitepaperu hlavní členy týmu a krátké shrnutí jejich dosavadní kariéry.

R&D Centrum
R&D Centrum
Hostivař
Hostivař

EU už vydala směrnici, kde zakazuje od roku 2021 vybrané jednorázové plastové výrobky. A u nich to do budoucna pravděpodobně nezůstane. Trend společnosti je zde zcela jasný a rázný. Což je dobře. Více si o tom můžeš přečíst třeba v tomto článku.

Na obrázku pak vidíš 10 nejčastějších výrobků z plastů nalezených v mořích. Určitě už jsi taky viděl fotky a videa malinkatých želviček se zapíchnutým velikánským brčkem v nosíčku nebo nádherňoučké delfínky omotané kolem krku a ploutviček škaredým sáčkem? Tohle prostě nechceš. A ani určitě nechceš v lese nacházet více petek než hub. 

zdroj Evropská komise
zdroj Evropská komise

Stojíme u počátku něčeho, co může být opravdu velké, tak jako když byl Apple v garáži, akorát tady mají borci už přes 20 let praxi v oboru, místo garáže mají funkční výrobnu v pražské Hositvaři, kancl v Praze, vlastní výzkumné centrum (jakmile nám to ten zmatený neefektivní PES dovolí, tak tam budou dny otevřených dveří), nyní provádí akvizici už hotové fabriky, aby rozšířili své kapacity a mohli začít sériově vyrábět vidličky, nože, lžíce, brčka na pití, náustky na vodní dýmky, kartáčky a další. 

Účel investice máme tedy nádherný, teď však pojďme na čísla, které mě jako investora zajímají hned po účelu a tebe budou rozhodně taky. 

Refork je financován ze 3 stran:

  1. EU dotace
  2. Dluhopisy
  3. EFK tokeny

Dotacemi jsem si v minulosti prošel, takže držím pěsti s papírováním. Dluhopisy ještě nejsou spuštěné a mě ani nezajímají (snad jenom ty České republiky, které nám nabízela před Vánocemi naše módní návrhářka Alenka...). 

To co mě však zajímá, je kryptosvět, coiny, tokeny, blockchain, digitál, virtuál, online. Projekt se totiž dostal do druhé fáze, kdy jsou EFK tokeny (běží na mé oblíbené sítí Ethereum) zalistované na dvou světových burzách (Latoken a Lbank). Listovaly se tam v červenci 2020 za cenu 0,05$, přičemž je v předprodeji investoři (včetně mě) kupovali za cenu 0,01-0,04$. Cena nerostla po zalistování vzhůru, jak jsme si všichni přáli a predikovali, ale byla sražena příliš velkými nabídkami k prodeji v prvních chvílích po zalistování (někdo na tom vyvařil raketu, někdo to bohužel, ale logicky, nestihl). Nyní se nacházíme ve fázi opět levných nákupů a postupného, trpělivého budování ceny zpět na svou výchozí pozici a dále vzhůru. Tentokrát však společnost připravila mnoho mechanismů, kterými zajistí postupné nákupy a hlavně postupné prodeje, aby se už tak velké propady nestávaly (nyní začali párovat nabídky a poptávky i mimo burzy, nabídli investorům stakovaní tokenů a další). 

Jsem v osobním kontaktu s důležitými lidmi z Reforku a vidím dost reálné, že za nějaký čas (velkokapacitní výroba ho potřebuje) můžeme vidět u cenovky svítit 1$ a klidně více. Tady jsme v tokenovém světě, tady je "všechno" možné. Pro růst ceny na burze má společnost v rukávu několik esíček, přičemž třeba jedno z nich je, že stále veřejně na Etherscanu svítí, že jsou v oběhu 4 miliardy tokenů, ale reálně jich je prodaných "pouze" cca 350 milionů a nikdy jich více nebude (zbytek se spálí) a čeho je málo a omezeně, to je atraktivní. Takže jakmile dojde k zveřejnění této informace, tak by to mělo na cenu značně zatlačit. Nebo jakmile začnou dodávat fyzické produkty prvním velkým firmám (Bageterie Boulevard je už podepsaná), tak každý jejich nákup, i když bude dělaný ve fiatu (CZK, EUR, USD), se protočí na burze přes EFK tokeny, takže denní objemy na burze budou velké, což vytvoří větší stabilitu pro další růst ceny.

Já v to věřím, když vidím, co se všechno kolem firmy děje a jaký má tento projekt potenciál. Ale nemusí se tak samozřejmě stát, slítnout na nulu jsem viděl už dost věcí, takže toto aktivum zabírá v mém portfoliu jednotky %.

Minimální investice do EFK tokenu je 50 000 Kč (dokáži zajistit i podpultový prodej za menší částku), pokud zvolíš nákup přímo přes platformu od LB World (partnerská společnost od Reforku, která v této hře zastává roli odborníky na krypto) za jednotný poplatek 6% z vkladu. Výběr zpět do fiatu je bez poplatků.

Pokud chceš však udělat nákup v menším objemu, tak lze tokeny koupit přímo na jedné ze dvou nahoře zmiňovaných burz (=registrace na libovolné směnárně a směna CZK za BTC > registrace na jedné z burz, ověření dokumentů a směna BTC za USDT > nákup EFK). Poplatek u tohoto způsobu je 4-6,1% a další poplatek 7,5% pokud chceš z burzy peníze vybrat zpět do fiatu.

Ondřej Vomela (CMO a ICO manažer), Tomáš Klus (umělec), Josef Homola (zakladatel)
Ondřej Vomela (CMO a ICO manažer), Tomáš Klus (umělec), Josef Homola (zakladatel)
kancelář v Holešovicích
kancelář v Holešovicích

Jak na nákup EFK tokenů přes LB World

1. Registruj se do LB World platformy a do kolonky "e-mail referála" dej freejay@email.cz

3. Vyplň profil v backofficu a nahraj tam tvé dokumenty k ověření

4. V sekci "Broker" si zvol "Produkty" a dej "EFK nákup"

4. Doporučuji nakoupené tokeny následně vložit do produktu "EFK Stake" 

6. Jakmile tak učiníš a když budeš chtít, tak mi poté můžeš napsat ZDE


Aktivům zdar a biodegradabilitě obzvlášť!