Nebuď jako Madonna!

09.01.2023

Zařadit do portfolia takové předměty, kterým dělá dobře čas, je za mě více než rozumné, pokud tedy máte onen čas. A pokud víte, které předměty to jsou, protože je zde hodně předmětů, kterým v čase jejich cena naopak klesá (to už nejsou aktiva, ale pasiva). Kdo se v tom nevyzná, stejně jako se v tom nevyznám já, tak je vhodné oslovit někoho, kdo se v tom vyzná. A kdo daný předmět dokáže najít, koupit, pojistit, uskladnit, opatrovat a ve vhodný čas také nabídnout do aukce a proměnit ho na nějaký univerzální platební nástroj, třeba koruny české (jestli tu tedy koruna za pět až dvacet pět let stále bude).  

V projektu CTÍM STÁŘÍ se bude tento čtvrtek upisovat další investiční sběratelský předmět, kterým můžete svoje portfolia obohatit. Já mám ve své sbírce aktuálně 17 předmětů a nově nabízenou Metaxu nyní vynechám, jelikož mám alkoholu (whisky, vína a rumy) dost. Vyčkávám na nějaký zajímavý automobil nebo obraz. A možná ještě na nějaký drahý kámen 💎

Každopádně proč vám píšu je, že mi včera přišla ze společnosti emailem zpráva ohledně hlasování o prodeji dalšího předmětu, kterého jsem podílník.  

Jedná se o kolekci známek a je zajímavé, že jsme nedostali poptávku na prodej celé sbírky, ale pouze na prodej té jedné černé známky (na fotce vlevo dole). Takže zajímavá nabídka, ale přesto jsem dal NE, protože předmět držím krátce (od ledna 2021) a nekupuji tyto aktiva proto, abych je za dva roky zase prodával. Můj časový investiční horizont je 25 let a toho se chci zuby nehty držet. Plán je plán. 

Pokud bude nadpoloviční většina podílníků s prodejem souhlasit, tak se tak i stane. Ale není to zcela jisté, jelikož jednou se také sice odhlasovalo, že se bude prodávat Porsche, ale kupec nakonec od kontraktu odstoupil, takže nám auto zůstalo nadále v držení. Každý jeden z nás má podle velikosti svého podílu přímo úměrně silný hlas, kterým prodej může na jednu či druhou stranu ovlivnit. Do budoucna bych také uvítal (vedení o tom přemýšlí) vnitřní burzu, kde by si investoři mohli podíly prodávat mezi sebou.
Každopádně je dobré vědět, že v projektu nefunguje jenom nákup (od 1 Kč), ale taky následný prodej, který je pro nás stejně důležitý ☝️ 

Přeji vám všem štastný lou a rybolou, nechť sa stoly prehýbajů 🐟🍗🥦🍺

Lovec