Dvakrát měř a jednou své peníze někomu svěř!

Než to začneš sekat hlava ne hlava a začneš zběsile nakládat se svým těžce vydřeným kapitálem vyměněný za tvůj čas (nejcennější komodita), tak si dej do kupy své investorské zásady, jinak nebudeš investor, ale čistý gambler! Je potřeba prvně pečlivě plánovat a poté až konat, jinak to dost finančně zabolí. Nemluvě o tom, že je potřeba naučit se pracovat se svými emocemi, které tě můžou dostat do značného problému. Budeš jako klasik všechno nakupovat nahoře za draho a prodávat dole za levno ve ztrátě. Tomu se říká emocionální investování, jenž bývá příčinou každé druhé likvidace investora. Přečti si níže něco o tom, na základě jakých vstupních informací se já osobně s chladnou hlavou rozhoduji, jak velkou část svých peněz do dané investiční příležitosti dám, jestli vůbec do ní půjdu, případně kdy vstoupím dovnitř a kdy vystoupím ven. Musím prvně vědět, co od svého portfolia chci, jakou má plnit v každé jedné etapě mého života funkci a hlavně jak moc a pro co jsem ochotný riskovat. To všechno jsou velmi důležité otázky, od kterých se odvíjí celá má investiční strategie. Do chvíle než jsem si sepsal investorské zásady, tak jsem přišel o docela dost peněz. 

Neudělej tedy stejnou chybu jako já a pouč se zdarma z mých přešlapů!

Jakmile máš 8x přečtené a hlavně pochopené moje zásady, vytvořil sis následně zásady vlastní a nebo přijal za své ty mé, tak se podívej níže na moje investiční portfolio (ve skutečnosti tvoří cca 2x více aktiv, ale mnoho z nich je neveřejných a nebo pouze na vyžádání), v kterém mám vlastní koruny, eura či dolary. Příležitosti zde přibývají, ubývají, doplňuji do nich informace tak, jak se v čase otevírají, zavírají a mění. Vše co tady najdeš, není nic jiného než opis mé reality a toho, co sám sobě a svému portfoliu dělám. Od jisté doby už pro mě není důležitější KOLIK, ale JAK. Svoboda je mým cílem. 

A co pro tebe znamená skutečně bohatý život?Když jsem se ti teď tady takhle svěřil, tak doufám, že i ty tak učiníš, pokud se k tobě dostane nějaká zajímavá investiční příležitost, hm? Já tobě a ty mně. Na světě je hojnost všeho a pro všechny, tak se o ni dělme. Když se bude dařit mně, tak je větší šance, že se bude dařit i tobě a naopak. Jestli chceš se sestavením tvého portfolia či orientaci v něm pomoci osobně, tak se rád nechám pozvat na dobrý oběd s dezertem i kávičkou a oplátkou ti řeknu všechno, co vím a dám kontakt na všechny, co znám. Mezitím si můžeš přečíst můj blog, který blogem není, jelikož jsou to pouze vybrané elektronické dopisy mým spoluinvestorům, u kterých jsem uznal, že jsou v nich přínosné informace pro veřejnost a tak jsem je tady přišpendlil navěky věků. Taky bude pro mě osobně zajímavé se s odstupem času podívat na mé historické názory a predikce, tudíž to bude sloužit jako takový můj investiční deníček.