Dvakrát měř a jednou své peníze někomu svěř!

Než to začneš sekat hlava ne hlava a než začneš zběsile nakládat se svým vydřeným jměním, tak si v klidu přečti něco o tom, na základě jakých vstupních informací se rozhoduji, jak velkou částku do dané investiční příležitosti dám, jestli vůbec do ní půjdu, případně kdy vstoupím dovnitř a kdy vystoupím ven. A proč to hlavně celé dělám. Jak chci, aby můj život vypadal za rok, za pět, za deset a za dvacet, za padesát? Tohle je základem investování, bez toho se to celé mění na čiré gemblerství, které mě stálo první rok hodně nul a vlasů. A tebe nemusí, pokud si uděláš pečlivou přípravu, co nejpřesněji určíš svoji aktuální výchozí pozici, hluboce se zasníš, kam se chceš dostat a vytvoříš si na to flexibilní plán. Buď jako voda, přizpůsobuj se tomu, co přijde a dělej vše nejlépe jak dovedeš. Nyní se podívej na investorské zásady a začni si vše sepisovat.

Jakmile máš 3x přečtené a hlavně pochopené moje zásady, vytvořil/a sis následně zásady vlastní a nebo přijal/a za své ty mé, tak se až poté podívej níže na moje investiční portfolio, v kterém mám vlastní koruny. Příležitosti zde přibývají, ubývají, doplňuji do nich informace tak, jak se v čase otevírají, zavírají a mění. Aktivní investory poté ještě spamuji informačními emaily (jestli chceš taky ode mě dostávat nepravidelné a nahodilé zprávy, tak vyplň tento formulář) a několikrát do roka jim pošlu nabídku investiční příležitosti, která se zde na webu ani neobjeví, neboť buď není veřejná a nebo je tak omezená, že je ihned pryč a mně se nevyplatí strávit čas vymýšlením další podstránky. Chápeš, všechno bez práce ideálně ;) Když jsem se ti teď tady takhle otevřel, tak doufám, že i ty tak učiníš, pokud se k tobě dostane nějaká zajímavá příležitost? Já tobě a ty mně. Pro každého je dostatek. Na světě je hojnost všeho a pro všechny, tak se o ni dělme. Když se bude dařit mně, tak je větší šance, že se bude dařit i tobě a naopak. Vše co tady najdeš, není nic jiného než opis moji reality a toho, co sám sobě a svému portfoliu dělám. 

Kdybych tak jako ty přišel na tuto stránku, vzdělal se, vytvořil si následně své investorské zásady, dostal pod kontrolu mé výdaje, zvedl si příjmy, založil rezervu, shromáždil volné peníze a neměl ještě ani korunu v žádném jiném aktivu (důležité), tak vezmu svůj volný kapitál a rozdělím ho do jednotlivých investičních příležitostí přesně tak, jak popisuji v tabulce s názvem rozložení portfolia, která je níže ke stažení. Jestli chceš se sestavením portfolia či orientaci v něm pomoci osobně, tak se rád nechám pozvat na dobrý oběd s dezertem a kávičkou;)