Dvakrát měř a jednou své peníze někomu svěř!

Než to začneš sekat hlava ne hlava a než začneš zběsile nakládat se svým těžce vydřeným kapitálem, tak si dej do kupy svoje investorské zásady, jinak nebudeš investor, ale čistý gambler! Je potřeba prvně pečlivě plánovat a poté až konat, jinak to dost zabolí. Nemluvě o tom, že je potřeba naučit se pracovat se svými emocemi, které tě můžou dostat do značného problému. Budeš jako klasik všechno nakupovat nahoře za draho a prodávat dole za levno ve ztrátě. Tomu se říká emocionální investování, jenž bývá příčinou každé druhé likvidace investora. Přečti si níže něco o tom, na základě jakých vstupních informací se já osobně s chladnou hlavou rozhoduji, jak velkou část svých za čas vyměněných peněz do dané investiční příležitosti dám, jestli vůbec do ní půjdu, případně kdy vstoupím dovnitř a kdy hlavně vystoupím ven. Musím prvně vědět, jak má můj život vypadat za rok, za deset nebo za padesát let. Co od svého portfolia chci, jakou má plnit v každé jedné etapě mého života funkci a hlavně jak moc a pro co jsem ochotný riskovat. To všechno jsou velmi důležité otázky, od kterých se odvíjí celá má investiční strategie. Do chvíle než jsem si sepsal své investorské zásady, tak jsem přišel o docela dost peněz. Neudělej tedy stejnou chybu jako já a pouč se zdarma z mých přešlapů. 

Jakmile máš 13x přečtené a hlavně pochopené moje zásady, vytvořil sis následně zásady vlastní a nebo přijal za své ty mé, tak se podívej níže na moje investiční portfolio (ve skutečnosti mé celé portfolio tvoří kolem dvou desítek aktiv, ale mnoho z nich je neveřejných a nebo na vyžádání), v kterém mám vlastní koruny. Příležitosti zde přibývají, ubývají, doplňuji do nich informace tak, jak se v čase otevírají, zavírají a mění. Vše co tady najdeš, není nic jiného než opis moji reality a toho, co sám sobě a svému portfoliu dělám. Mé spoluinvestory (lovce aktiv) poté ještě spamuji informačními emaily a několikrát do roka jim pošlu nabídku investiční příležitosti, která se zde na webu ani neobjeví. Chceš-li taky ode mě dostávat nepravidelné a nahodilé zprávy ze světa točení ne jenom peněz), tak vyplň tento formulář.


Když jsem se ti teď tady takhle otevřel, tak doufám, že i ty tak učiníš, pokud se k tobě dostane nějaká zajímavá příležitost. Já tobě a ty mně. Na světě je hojnost všeho a pro všechny, tak se o ni dělme. Když se bude dařit mně, tak je větší šance, že se bude dařit i tobě a naopak. Jestli chceš se sestavením tvého portfolia či orientaci v něm pomoci osobně, tak se rád nechám pozvat na dobrý oběd s dezertem a kávičkou ;)