Dvakrát měř a jednou své peníze někomu svěř!

Než to začneš sekat hlava ne hlava a než začneš zběsile nakládat se svým vydřeným jměním, tak si v klidu přečti něco o tom, na základě jakých vstupních informací se rozhoduji, jak velkou částku do dané investiční příležitosti dám, jestli vůbec do ní půjdu, případně kdy vstoupím dovnitř a kdy vystoupím ven. Jak chci, aby můj život vypadal za rok, za deset nebo za padesát. A proč to hlavně celé dělám. Tohle je základem investování, bez toho se to celé mění na čiré gamblerství, které mě stálo první rok hodně nul a vlasů. Tebe však nemusí, pokud si uděláš pečlivou přípravu, co nejpřesněji určíš svoji aktuální výchozí pozici, hluboce se zasníš, kam se chceš dostat a vytvoříš si na to flexibilní plán a silné návyky. Buď jako voda, přizpůsobuj se tomu, co přijde a dělej vše nejlépe jak dovedeš. Nyní se podívej na investorské zásady a začni si vše sepisovat.

Jakmile máš 3x přečtené a hlavně pochopené moje zásady, vytvořil sis následně zásady vlastní a nebo přijal za své ty mé, tak se až poté podívej níže na moje investiční portfolio, v kterém mám vlastní koruny. Příležitosti zde přibývají, ubývají, doplňuji do nich informace tak, jak se v čase otevírají, zavírají a mění. Aktivní investory poté ještě spamuji informačními emaily (jestli chceš taky ode mě dostávat nepravidelné a nahodilé zprávy, tak vyplň tento formulář) a několikrát do roka jim pošlu nabídku investiční příležitosti, která se zde na webu ani neobjeví, neboť buď není veřejná a nebo je tak omezená, že je ihned pryč a mně se nevyplatí strávit čas vymýšlením další podstránky. Chápeš, mám rád "všechno" bez práce ;) Zde přihazuji malou pomůcku nebo spíše můj pohled (velice subjektivní) na rozložení kapitálu v jednotlivých aktivech. Kdybych přišel na svoji stránku a neměl ještě ani korunu v žádné investici (velmi důležitý údaj) a měl bych pod kontrolou svoje výdaje, příjmy vytlačené na maximum, sepsaný svůj majetek a hlavně vytvořenou rezervu, tak následně bych vzal svůj volný kapitál a procentuálně ho rozložil dle přiloženého obrázku níže.

Když jsem se ti teď tady takhle otevřel, tak doufám, že i ty tak učiníš, pokud se k tobě dostane nějaká zajímavá příležitost. Já tobě a ty mně. Pro každého je dostatek. Na světě je hojnost všeho a pro všechny, tak se o ni dělme. Když se bude dařit mně, tak je větší šance, že se bude dařit i tobě a naopak. Vše co tady najdeš, není nic jiného než opis moji reality a toho, co sám sobě a svému portfoliu dělám. 

Jestli chceš se sestavením tvého portfolia či orientaci v něm pomoci osobně, tak se rád nechám pozvat na dobrý oběd s dezertem a kávičkou ;)