Inspekce v nové valchovně

15.12.2022
Dne 2.12. jsem si udělal opět výlet do Rychnova nad Kněžnou, kde sídlí společnost na výrobu Prádlomatkiosků. Nyní jsme se s Janem (vlevo) a Tomášem (vpravo) Holými nepotkali v jejich kanceláři, ale na výrobní hale, kde jsem chtěl vidět, jak kiosky vznikají. A docela jsem čučel. 

Nyní mají borci k dispozici 800m2. Od ledna budou nabírat 9 nových lidí a od března dalších 6 (berou už hotové bývalé kolegy či nadřízené z jiných okolních fabrik), jelikož převezmou do nájmu další halu o velikosti 1700m2. Celý proces jednoho kiosku rozdělili na 15 kroků, takže se kiosky montují jako ve Fordově továrně a každý den vypadne ven jeden kus. Od března by to měly být kusy tři. U každé pozice je počítač (a prázdná nástěnka), který pracovníky vede krok za krokem a hlídá jim dostupný materiál a tempo práce. 

Online kontrola docházky je pak samozřejmostí. Důvěřuj, ale kontroluj. 

K výrobě drobných plastových komponentů používají vlastní 3D tiskárnu. Co největší soběstačnost je jejich prioritou.  

Kromě praček je vše lokální. Momentálně se testují nové o 2 kg větší pračky a sušičky od Elektroluxu. Zatím to vypadá dobře, i když se kluci docela natrápili s tím, aby šly ovládat na dálku a byly synchronní s jejich systémem 

Správa kiosků obsahuje kontrolu jednotlivých jejich částí, kompletní čištění a také doplňování čistících ekologických prostředků, kterých se spotřebuje opravdu mnoho. Číslo jsem zapomněl 😀 

Natočil jsem vám jednu třetinu výrobních prostor, ať vidíte, co jsem viděl já.

Pár dní nazpět se také spustila beta verze nového backofficu a vypadá to jednoduše, takže suprově! Ještě tam není přetažené všechno (těch dat od roku 2018 je obrovské množství) a občas tam člověk může najít nějakou chybičku, takže tam kluci vlevo dole přidělali berušku, skrze kterou můžete okamžitě vyfotit obrazovku, popsat problém a odeslat podnět na podporu. 

Způsoby jak investovat do celé sítě kiosků zůstaly stejné. Stále máme na výběr ze 3 možností. Ideální je zvolit kombinaci všech. Pro optimální nastavení mi napište nebo zavolejte a já vám s tím rád pomůžu.  

Momentálně je tedy postavených 44 kiosků v ČR, 2 jedou aktuálně do Polska a další země se co nevidět také otevřou. Jelikož teď šlo 90% pozornosti na výrobu, tak se "trošičku" zanedbával marketing, proto příliv nových investorů a nového kapitálu na kiosky není takový, jaký by jsem si já i borci představovali. Tohle by se tedy mělo v prvním kvartálu příštího roku změnit, tak uvidíme, co uvidíme. Pokud i vy chcete přispět k dané expanzi, tak nejenom že tomu pomůže váš investovaný kapitál, ale taky to, když budete projekt šířit mezi další lidi, kteří také rádi nechávají za sebe makat svoje peníze. A jiné lidi. 

Více informací o možnosti jak investovat do projektu jsem sepsal v sekci PERU PENÍZE.

Kdo nepere s námi, pere proti nám! 🩲🧦

PS: Po cestě jsem se ještě zastavil za majitelem Medové farmy, který nám co nevidět bude posílat informaci o tom, že na příští rok odchoval šikula dalších 100 kusů investičních včelstev, což je pro nás velmi dobrá zpráva. Možnost předkupního práva budou mít zase jako první aktivní investoři.