Jak si uchovat semínka?

Pokud fušuješ jakýmkoliv způsobem do kryptoměn (těžíš, kupuješ, vyděláváš) a myslíš to s nimi opravdu vážně, tak určitě vlastníš Trezor model T se silikonovým ochranným obalem, přičemž daným přístrojem vygenerovaný seed (semínko, které když ztratíš, tak budeš mít po celé úrodě) sis opsal na dva papírky a jeden z nich máš doma v klasickém reálném protipožárním trezoru a druhý mimo domov stejně bezpečně uschován. Viď že jo? 

To je taková klasika, ale vyšší dívčí je si všech dvanáct až dvacet čtyři slov zapamatovat v přesném pořadí tak, jak jdou za sebou. A neztratit nikdy paměť. Ani hlavu. 

Já však hledal něco trvalejšího, bezpečnějšího (papír hoří a strašně rád se páruje s jinými papíry, které se zrovna vyhazují, přičemž hlavu ztrácím při každém pohledu na svou milovanou ženu) a našel jsem tyto 3 zajímavé možnosti, jak si semínko ke svému krypto majetku uchovat.


Pokud však chceš ušetřit, jsi trochu manuálně zručný a duší kutilem, tak si tu třetí možnost dokážeš ve dvou kusech vyrobit sám za necelých 500 Kč. Kup si písmenkové razidla, šroub s okem a podložky. Následně to chce trochu šikovnosti, tvůj čas a několik spálených kilokalorií.