Jak si uchovat semínka?

Pokud fušuješ jakýmkoliv způsobem do kryptoměn a myslíš to opravdu vážně, tak určitě vlastníš Trezor model T, přičemž přístrojem vygenerovaný seed (semínko, které když ztratíš, tak budeš mít po úrodě) sis opsal na dva papírky (nedoporučuji to psát na ty jejich, kde je napsaný Trezor, ale na zcela čisté papírky) a jeden z nich máš doma v klasickém reálném protipožárním trezoru a druhý mimo domov stejně bezpečně uschován. Viď? =D

To je taková klasika, která se dá navíc vytunit tím, že si všech 12 slov zapamatuješ v přesném pořadí tak, jak jdou za sebou. A neztratíš nikdy paměť. Ani hlavu. 

Já však hledal něco trvalejšího, bezpečnějšího (papír hoří a strašně rád se páruje s jinými papíry, které se zrovna vyhazují) a našel jsem zatím tyto 3 zajímavé možnosti, jak si semínko ke svému krypto majetku uchovat.

1) https://recoveryseed.cz/obchod-2/
2) https://shop.trezor.io/product/cryptosteel 
3) https://www.niaseed.com/cz/

Pokud však chceš ušetřit a jsi trochu manuálně zručný, tak si tu třetí možnost dokážeš ve dvou kusech vyrobit sám za necelých 400 Kč tak, jako jsem si ji vyrobil já. Kup si písmenkové razidla, šroub s okem a podložky. Následně to chce trochu šikovnosti, místo hrubé síly spíše kladivem tepat a razidlo nahýbat ze strany na stranu.