BONDORA 008

Jak je psáno v investorských zásadách, tak rezervu mám rozdělenou na pět rovnoměrných částí a pro jednu část využívám platformu Bondora, neboť už mě oči bolely (a vydržel jsem to sakra dlouho) z toho pohledu na to, jak je celá moje rezerva ohlodávána inflací a nečinně leží na bankovním účtu (pro CZK využívám spořák s 5,5%) nebo pod polštářem. Hledal jsem proto něco velice likvidního (důležitá podmínka u rezervy a proto zvítězila tato platforma oproti třeba taky dobrému projektu Mintos, jenž působí ve stejné oblasti), velmi málo rizikového (to ale jenom za předpokladu, že využívám pouze jeden jejich produkt, o kterém budu psát níže a zbylé dva nechám ladem), ale něco s potenciálem minimálně zdatně a se ctí čelit inflaci a ještě z toho třeba i něco vyškrábnout navíc (tady se bavíme dle deseti leté historie společnosti o průměru 4% ročně, přičemž úročení probíhá denně). 

No a co zákon přitažlivosti způsobil? Ano, já to našel! Je to finská společnost na P2P půjčky. Představte si české Zonky, ale daleko větší, promakanější a s více produkty. A mají rozhodně milionkrát lepší maskotku než tu poťapanou zebru =D 

data k lednu 2021
data k lednu 2021

Aby tento projekt splnil podmínky rezervy, tak musí být velice likvidní a mělo by být od začátku koncipované jako spořící účet v klasické bance. A to produkt Go & Grow za mě splňuje (akorát to tedy není opravdová banka). Do dalších dvou produktů bych se nepouštěl, neboť se jedná o přímý vstup na trh s peer to peer půjčkami, což je dobrá divočina, pokud v tom člověk neumí chodit. Navíc pokud začneš kapitál točit v půjčkách, tak absolutně ztrácíš kontrolu nad likviditou a vystavuješ peníze riziku (obzvlášť teď, když lidé díky ztrátě nebo omezení práce budou více a více neschopni splácet své závazky), které si rezerva nemůže dovolit. Neříkám, že se do těch produktů někdy nepustím, ale určitě ne s kapitálem určeným na rezervu. 

Jako všude, tak i tady se nevyhneš úvodní registraci, vyplnění profilu, ověření nějakých dokumentů a základnímu nastavení samotného produktu Go & Grow (tohle nastavení cílů a potřeb je pouze orientační a můžeš ho kdykoliv změnit). Poté jsem si nabyl peněženku skrze Revolut (vkládat kapitál lze pouze bankovním převodem) a následně z Bondora peněženky přešoupl hrachy do jejich Go & Grow produktu. Easy jak dva špízy. A navíc kompletně v češtině. 

Jelikož je toto aktivum určené na rezervu, tak už nezbývá nic jiného, než jenom sedět a čučet na to bez jakékoliv další aktivity. Pokud chceš peníze vybrat (u rezervy to znamená, že ti fakt teče do bot), tak to můžeš udělat za fixní poplatek 1€, ať už vybíráš jakoukoliv částku (takže čím větší výběr, tím procentuálně menší poplatek) a máš to u sebe do 1 pracovního dne. Založení účtu i jeho vedení je zdarma. 

Velkou výhodou je také živý výnos, takže úroky jsou připisovány denně, což způsobuje osmý div světa, čímž je složené úročení. Maximální měsíční vklad na účet Go & Grow je omezený na 1 000€ (může se v čase měnit).


Jak si založit účet u Bondory?

1. Registruj se přes tlačítko níže.

2. Vyplň si profil a ověř dokumenty.

3. Pokud si do 30 dní od registrace vložíš peníze na účet, tak od nich dostaneš všimné ve výší 5€ a já taky tak.

4. Po založení účtu na počítači si stáhni aplikaci do telefonu (není povinné, ale pohodlné). 

5. Jestli se ti projekt zalíbí jako mně, tak ho šiř dále pomocí tvého affiliate linku.


Aktivům zdar a rezervám upřímnou soustrast!