BONDORA 008

Jak je psáno v investorských zásadách, tak rezervu mám rozdělenou na pět rovnoměrných částí a pro jednu část využívám platformu Bondora, neboť už mě oči bolely (a vydržel jsem to sakra dlouho!) z toho pohledu na to, jak je celá moje rezerva ohlodávána (hyeny!) inflací a nečinně leží na bankovním účtu (děkuji Fio bance za 1% per annum, ale pouze tudy cesta nevede) nebo pod polštářem. Hledal jsem proto něco velice likvidního (důležitá podmínka u rezervy a proto zvítězila tato platforma oproti třeba taky dobrému projektu Mintos, jenž působí ve stejné oblasti), velmi málo rizikového (to ale jenom za předpokladu, že využívám pouze jeden jejich produkt o kterém budu psát níže a zbylé dva nechám ladem a ruce by mi upadly, kdybych na ně sáhl!), ale něco s potenciálem minimálně zdatně a se ctí čelit inflaci a ještě z toho třeba i něco vyškrábnout navíc (tady se bavíme dle deseti leté historie společnosti o průměru 6,75% p.a.). No a co zákon přitažlivosti nezpůsobil? Ano, já to našel - díky Zdenislávku! Je to finská společnost na P2P půjčky. Představte si české Zonky, ale daleko větší, promakanější a s více produkty. A mají rozhodně milionkrát lepší maskotku než ta poťapaná zebra =D 

data k lednu 2021
data k lednu 2021

Aby toto aktivum splnilo podmínky rezervy, tak musí být velice likvidní a mělo by být od začátku koncipované jako velice konzervativní investice, něco jako spořící účet v klasické bance. A to produkt Go & Grow za mě splňuje. Do dalších dvou produktů bych se nepouštěl, neboť se jedná o přímý vstup na trh s peer to peer půjčkami, což je dobrá divočina, pokud v tom člověk neumí chodit. Navíc pokud začneš kapitál točit v půjčkách, tak absolutně ztrácíš kontrolu nad likviditou a vystavuješ peníze riziku (obzvlášť teď, když lidé díky ztrátě nebo omezení práce budou více a více neschopni splácet své závazky), které si rezerva nemůže dovolit. Neříkám, že se do těch produktů někdy nepustím, ale určitě ne s kapitálem určeným na rezervu. 

Jako všude, tak i tady se nevyhneš úvodní registraci, vyplnění profilu, ověření nějakých dokumentů a základnímu nastavení samotného produktu Go & Grow (tohle nastavení cílů a potřeb je pouze orientační a můžeš ho kdykoliv změnit). Poté jsem si nabyl peněženku skrze Revolut (vkládat kapitál lze pouze bankovním převodem) a následně z Bondora peněženky přešoupl hrachy do jejich Go & Grow produktu. Easy jak dva špízy. A navíc kompletně v češtině. 

Jelikož je toto aktivum určené na rezervu, tak už nezbývá nic jiného, než jenom sedět a čučet na to bez jakékoliv další aktivity. Pokud chceš peníze vybrat (u rezervy to znamená, že ti fakt teče do bot), tak to můžeš udělat za jednotný poplatek 1€, ať už vybíráš jakoukoliv částku (takže čím větší výběr, tím procentuálně menší poplatek) a máš to u sebe do 1 pracovního dne. Založení účtu i jeho vedení je zdarma. 

Velkou výhodou je také živý výnos, takže úroky jsou připisovány denně, což způsobuje osmý div světa, čímž je složené úročení! Maximální měsíční vklad na účet Go & Grow je omezený na 1 000€.


Jak si založit účet u Bondory?

1. Registruj se přes tlačítko níže.

2. Vyplň si profil a ověř dokumenty.

3. Pokud si do 30 dní od registrace vložíš peníze na účet, tak od nich dostaneš všimné ve výší 5€.

4. Po založení účtu na počítači si stáhni aplikaci do telefonu. 

5. Jestli se ti projekt zalíbí jako mně, tak ho šiř dále pomocí tvého affiliate linku.


Aktivům zdar a rezervám upřímnou soustrast!