FÍÍÍJOO

v roce 2020 získalo miliontého klienta a podle tohoto ukazatele je čtvrtou největší bankou v ČR. K září téhož roku u nás evidovala 85 poboček, 21 poboček na Slovensku a celkem 214 bankomatů. Klienti této banky (já sám už mám u nich přes sedm roků osm účtů a jenom samá chvála na ně - tedy kromě půjček, na ty jsou snad jedni z nejhorších a nepustí skoro žádný chlup, proto je dobré si vytvářet bonitu taky u jiných bank) mohou obchodovat s cennými papíry prostřednictvím internetové obchodní platformy e-Broker. A to mě dost zaujalo, neboť se traduje, že investor by měl mít určitou část svého akciového portfolia v tuzemských firmách, neboť člověk nikdy neví, jestli ho se zahraničím neodstřihnou. A já hledal spolehlivého brokera, kde si můžu nastavit trvalý měsíční příkaz (při růstovém trhu nižší částku a při klesajícím vyšší).

Vybral jsem si 2 jejich fondy, jeden domácí a jeden globální. Do obou posílám stejně velký kapitál. 


1 - DOMÁCÍ FOND


2 - GLOBÁLNÍ FOND


Jak nakoupit podíly ve fondech?


Tohoto brokera může využít i ten, co u Fio banky nemá založený žádný účet. Stáhni si návod a já ti přeji pěkné výprodejové nákupy a hlavně následné prodeje, tak si nezapomeň sesumírovat a ujasnit si své investiční zásady, ať máš jasno v tom, jakými zisky budeš opravdu ukojen a kdy máš prodávat a kdy stále držet nebo přikupovat. Já osobně ještě počkám na nějaké větší propady a kromě nastavených trvalých příkazů tam udělám v následujících letech další jednorázové nahodilé nákupy podílů. Každopádně tato investice v mém portfoliu nezabírá a nebude zabírat více než 5%. Pro další nákup akcií používám Revolut, který však považuji za více rizikovějšího poskytovatele než je Fio banka.


Aktivům zdar a těm co hrají v týmu obzvlášť!


Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále www.bezpracejsoukolace.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá tento web údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu webu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací, přičemž sama o sobě má vlastní kapitál investovaný ve všech projektech, které jsou zde na webu prezentovány.