Stavím z kovů protikrizový kryt

26.08.2022

Zdravím všechny lovce kovů!

S tím, co se děje už nějaký čas na trzích jsem každý den více a více přesvědčený o tom, že se drahé kovy opravdu dostanou na svoji řadu, pak si řeknou o své ocenění podle jejich skutečné hodnoty a provalí se jejich umělé stlačování, což způsobí erupci. Na toto téma doporučuji například tohle video a nebo vynikající knihu (já tedy raději audio) "Ekonomické bubliny" od Dominika Stroukala.

Jelikož už mám fyzického stříbra docela dost (teda do včerejška jsem si to myslel), tak jsem se nyní více zaměřil na nákup stříbra digitálního. Pro tento typ nákupů volím platformu Revolut a nyní mě velice ukájí nákupy pod cenou 500 Kč za trojskou unci (je to cena za digitál, neplést si s cenou za fyzickou unci, kde dochází k navýšení díky dopravě, DPH a marží obchodníka). Pozor však na emocionální investování, kde provádí člověk (nevědomky, pudově a na autopilota) nákupy nahoře (draze) a prodává dole (ve ztrátě).  

Dnes jsem také otevřel pozici v brazilském akciovém titulu, který se zaměřuje na těžbu železné rudy, manganu, niklu, cobaltu (velmi důležité pro elektromobilitu), mědi, ale také zlata a stříbra (velmi důležité pro fotovoltaiky). Tento titul je součástí mého hodnotového dividendového portfolia, které buduji u brokera DEGIRO. Mým cílem je dát dohromady 33 titulů (zatím mám 26), přičemž z každého z jedenácti sektorů chci mít tři kusy. Měly by to být natolik kvalitní tituly, které "jednou" koupím, "navždy" podržím a budu z nich čerpat "pouze" dividendy (ideálně postupně se navyšující). 

Jak jsem psal na začátku, tak jsem si myslel, že mám fyzického stříbra v dostatečném množství (z celkové hodnoty portfolia se ho snažím držet na 15% a z toho jsou 2/3 ve fyzické formě a 1/3 ve formě digitální), ale při postupném navyšování zbytku aktiv se mi poměr vůči celku natolik snížil, že ho chci opět doplnit a něco málo si tedy pojedu v pondělí 29.8. nakoupit za svým mnohaletým stříbrným zdrojem. Aby ale člověk věděl, jestli má nakupovat, prodávat a nebo nic nedělat, tak musí mít vytvořenou svoji investiční strategii a sepsané své investorské zásady, jinak se bude pouze domnívat a pojede si nahodilý investiční gambling. 

Kdo by si taky něco rád ještě nakřečkoval, tak ať mi dá do nedělní půlnoci vědět vyvěšením bílé vlajky z okna a ponecháním rozsvíceného světla v ledničce.


Skladem jsou Noemovi uncové (31,103g) mince v balení po 20 kusech (dokáži dodat i po kusech balených v plastových kapsičkách). Cena za jeden kus je 650 Kč (= 20 800 Kč/kg).  

A nebo bratislavské kilogramové slitky při ceně 19 600 Kč (= 613 Kč/oz), kterých bylo vyrobeno pouze pět tisíc kusů (tedy taková nesběratelská limitka). Přímo v bratislavské mincovně se momentálně prodávají za 948€ (= 23 700 Kč). 

V neposlední řadě pak doporučuji mít v každém evakuačním zavazadle (co člen rodiny, to jedno zavazadlo) minimálně jednu tubu (20-25 ks) s uncovými stříbrnými mincemi (plus zlaté šperky s drahým kamenem a investiční hodinky). Jedna mince za chleba, dvě za litr vody, pět za lékárníčku, deset za zbraň a dvacet za život.

Ať se vám v této příležitosti přinášející době daří lovit zajímavé aktiva!

Lovec